FORGOT YOUR DETAILS?

Informace o ostrově Mauricius

Mauricius, respektive Mauricijská republika, je ostrovní stát v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1 865 km² s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem

Základní informace o zemi

Hlavní město: Port Luis (150 000 obyvatel)

Rozloha (v km2): 2045

Počet obyvatel země: 1 230 000

Hustota obyvatel (na km2): 597

Úřední jazyk: angličtina, dále je často používána kreolština, francouzština

Měna: 1 mauricijská rupie (MUR) = 100 centů  (0.70 Kč)

HDP na osobu (v USD): 11300

Časový posun (český letní/zimní čas): 2/3

Nejvyšší hora: Piton de la Petite Noire (826 m)

Nezávislost od roku: 12. března 1968

Víza a ambasáda

Víza: K cestě na ostrov potřebujete cestovní pas platný ještě nejméně 6 měsíců po datu předpokládaného odjezdu ze země. Vízum nepotřebujete, pokud zde nebudete pobývat déle než 3 měsíce.

Zastoupení ČR v zemi: Velvyslanectví Mauricijské republiky, Kurfürstenstrasse 84, Berlin 10787; Konzulát Mauricijské republiky,Břehová 3, 110 00 Praha 1

Zastoupení země v ČR: Velvyslanectví České republiky v Jihoafrické republice, Embassy of the Czech Republic, 936 Pretorius Street, Arcadia 0083, Pretoria, P.O.Box 13671; Honorární konzulát České republiky v Mauricius, Consulate of the Czech Republic, St. James Court Building, Ground Floor, St. Denis Street, Port Louis

Doprava na Mauriciu

Na ostrově si můžete jednoduše půjčit auto a řízení není příliš obtížné. Na jízdu vlevo si zvyknete velmi rychle. K řízení potřebujete pouze mezinárodní řidičský průkaz, který vám na českém úřadě vystaví na počkání. V případě zájmu o půjčení auta levněji než na oficiálních půjčovnách na letišti, klikněte zde.

Další možností je taxi či smluvní doprava. Jedná se o dražší možnost, vhodnou pro neřidiče. Cestovat městskou dopravou z letiště do hotelu je velmi zdlouhavé až nereálné. V případě zájmu o rezervaci smluvní přepravy klikněte zde.

Městská hromadná doprava funguje sporadicky a pro běžného turistu není příliš přívětivá. Autobusy jezdí nepravidelně a nemají klimatizaci.

Počasí na Mauriciu

Počasí je celoročně teplé a střídají se 2 roční období. Nejtepleji je od listopadu do března s průměrnými teplotami kolem 30° celsia. Naopak nejchladněji je od června do září s průměrnými teplotami 25° celsia.

Nejlepší volba pro cestu na Mauricius v nejsušších mesících a to v říjnu nebo v listopadu.

Nejvíce srážek spadne v období od ledna do března, kdy mohou udeřit i cyklónové bouře. Sledovat aktuální počasí můžete na oficiálních stránkách meteorologické stanice na Mauriciu.

Nejkrásnější pláže

 • 1. Pointe aux Piments
 • 2. Mont Choisy Beach
 • 3. Le Morne Beach
 • 4. Flic en Flac Beach
 • 5. Tamarin Beach
 • 6. Blue Bay Beach
 • 7. Noir Roches Beach

Nejkrásnější vodopády

 • Les 7 Cascades
 • Tamarin falls
 • Chamarel watterfalls
 • Rochester falls
 • Alexandra falls
 • Grand river sea falls

Stravování

Supermarkety jsou přibližně na stejné úrovni, jako v ČR. Nakoupíte zde všechny potřebné potraviny i drogerii. Cenová úroveň je cca o 20% vyšší než u nás.

Restaurace pro turisty naleznete u všech turistických resortů. Cenová hladina je zde však s velkou přirážkou a za jídlo zaplatíte 300-500,- rupií. Tyto restaurace nabízí jak místní tak evropskou kuchyni.

Stánky s jídlem na pláži jsou na všech větších plážích a koupíte zde například grilovanou rýži nebo nudle s kuřetem, či gyros. Ovykle za velmi chutné jídlo nezaplatíte více než 150 rupií.

Restaurace pro místní naleznete hlouběji ve vesicích či městech. Jídlo zde je delikátní a zaplatíte za něj kolem 60-90 rupií. Vaří grilované nudle, rýži, či indické pokrmy.

Streetfood stánky ve městech představují opravdové gastronomické nebe. Náchází se zde spojení kreolské, indické, čínské a arabské kuchyně. Mezi nejoblíbenější jídla patří Roti nebo Puri (placky plněné kari omáčkou se zeleninou či kuřetem) nebo smažené zeleninové chilly kuličky. Cena za jídlo nepřesáhne 30 rupií.

Nejdůležitější informace o ostrově Mauricius

Víza

Na území Mauriciu mohou občané ČR mohou pobývat bez víz maximálně po dobu 3 měsíců během šestiměsíčního období, které se počítá od prvního data vstupu na Mauricius.

Počasí

Na Mauriciu je celý rok teplé počasí a teploty přesahují 25 °C. Hlavní sezóna trvá od konce září do prosince. Díky cyklonům tu od ledna do března tu velmi často prší.

Peníze a ceny

Na ostrově se platí Mauricjskou rupií, jedna koruna odpovídá cca 1,5 RS. Ceny zboží a služeb jsou obdobné těm českým. Na ostrově jsou bankomaty i směnárny, kde je možné vyměnit Eura i Dolary.

Doprava

Cena letenky z Prahy se pohybuje kolem 20 tisíc Kč. Na ostrově je nejlepší možnost dopravy zapůjčení auta. Další možností je taxi nebo autobusová doprava. Na Mauriciu se jezdí vlevo.

Aktivity

Na ostrově Mauricius naleznete nepřeberné množství aktivit. Jsou zde nejrásnější pláže na světě, nádherná příroda ve vnitrozemí, výlety lodí, zoo, adrenalinové aktivity.

Služby

Na celém ostrově se nachází mnoho obchodů a supermarketů. Restaurace naleznete téměř všude. Lékárny či nemocnice jsou v porovnání se zbytkem Afriky na velmi vysoké úrovni.

Jazyky

Na ostrově se prakticky všude domluvíte anglicky a francouzsky. Místní hovoří kreolštinou.

Bezpečnost

Mauricius je velmi bezbečná země. Nemusíte se bát kriminality ani v noci. Není nutné žádné očkování. Pro letní období doporučejeme přibalit repelent.

TOP